ویزای همراه اوکراین

8 1 - ویزای همراه اوکراین

ویزای همراه اوکراین

یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی  کشور اوکراین می باشد. که قدمت آن به چهارهزار و پانصد  سال قبل از میلاد برمی گردد  این کشور همچنین شامل جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی در این کشور وجود دارند .مردم کشورهای جهان لازم است که قبل از سفر به این کشور برای تهیه ویزا از طریق سفارت اوکراین اقدام کنند . یکی از مواردی که متقاضیان مهاجرت به سایر کشورها از جمله اوکراین  بسیار به آن توجه می کنند ، اخذ ویزای همراه اوکراین  می باشد.

مجوزهای اقامت موقت در کشور اوکراین برای اعضای خانواده  هایی که به بزرگسالان وابسته است و همچنین کودکان زیر هجده  سال وابسته  به اجازه والدین است و طبق آن  صادر خواهد شد.فردی که در اوکراین است اجازه اقامت موقت خود را دارد  یعنی پس از اینکه او به اوکراین رسید. برای یک خانواده ممکن نیست که در همان زمان درخواست ویزای  d داده شود.اعتبار مجوزهای اقامت موقت باید در راستای اعتبار مجوز سکونت دارنده مجوز کار ارائه شود.

همچنین باید توجه داشت که  ارائه ی یک سری مطالب مانند گواهی تولد رسمی و سند رسمی ازدواج در زمان درخواست برای اثبات رابطه با دارنده مجوز اقامت مورد نیاز خواهد بود.قانون جدیدی در اکتبر سال دوهزار ویازده  توسط رئیس جمهور اوکراین  در جهت مشخص کردن روندهای مهاجرت برای اعضای خانواده ها امضا و اجرا شد.

قانون قبلی برای خانواده ها بسیار پیچیده و دشوار  بود که به همراه یکدیگر به اوکراین مهاجرت کنند  به ویژه کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارندبنابراین این تغییر مورد استقبال افراد قرار گرفته است.مقررات جدید بسیار مفید بود به دلیل اینکه این امکان را فراهم می کرد که ابتدا به افراد اجازه اعمال ویزای  d برای ورود به کشور اوکراین  را می داد و دوم درخواست مراجعه به مجوزهای اقامت موقت در داخل اوکراین را فراهم می کرد .

از آنجا که روند قانونی کردن می تواند چندین هفته طول بکشد البته بستگی به نوع کشور صدور سند دارد ، برنامه ریزی پیشرفته ضروری می باشد . لازم به ذکر است که  افرادی که مجوز کار دارند ویزای نوع D و مجوزهای اقامت موقت برایشان قابل  دسترس هستند.هرچند بایستی اطمینان حاصل کرد که هرکدام از بستگان  فرد مهاجر یا کارمندان در اوکراین تمام اسناد مربوط به مهاجرت را دارند.متقاضیانی که قصد دارند به همراه اعضای خانواده  خود به اوکراین مهاجرت کنند، حتما باید از شرایط ویزای همراه اوکراین اطلاعات کافی و مطالعه  داشته باشند.

افراد  باید  از تمکن مالی برخوردار بوده و توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های مربوطه را داشته باشند. ورود به خاک کشور اوکراین و کسب اقامت و تابعیت در این کشور اروپایی از راه های مختلفی  از جمله تحصیل و سرمایه گذاری و … امکان پذیر است؛اما اکثر متقاضیان مهاجرت که با مطلع شدن از شرایط ویزای همراه اوکراین قصد مهاجرت به این  کشور  را  به همراه خانواده خود دارند شامل کارگران ماهر، سرمایه گذاران و کارآفرینان می باشند.ویزا به دارنده اجازه می دهد تا به اوکراین سفر کند و در این کشور زندگی کرده و با اخذ اقامت دائم مانند شهروند آن کشور محسوب شوند.

شهروندان ان کشورهایی که عهد نامه ی لغو ویزا  با  کشور اوکراین را امضا نمودند، برای مهاجرت کردن  به کشور  اوکراین احتیاجی به داشتن  ویزا ندارند و قادر نخواهند بود ویزای کوتاه مدت و بازدید کننده دریافت کنند.نکته ی قابل توجه این است  که برای ورود به کشور اوکراین  و دریافت پاسپورت و یا ویزای همراه اوکراین  متقاضیان و مهاجران باید سه ماه پس از تاریخ عزیمت به اوکراین معتبر باشد. شهروندان کشورهایی که برای ورود به خاک کشور اوکراین نیاز به کسب ویزا دارند، حتما باید سه  ماه قبل از تاریخ مورد نظر اقدام به کسب ویزای این کشور کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که خانواده ی ان دسته از  افرادی که به اوکراین مهاجرت می نمایند قادر هستند با دریافت و کسب اطلاعات در مورد  هزینه ها و شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه کشور  اوکراین با کسب ویزای همراه اقدام به مهاجرت به اوکراین نمایندو در کنار خانواده ی خود ساکن کشور اوکراین شوند.

پس نتیجه گیری می شود اشخاصی که تمایل دارند  به همراه خانواده ی خود به اوکراین مهاجرت نمایند لازم است ابتدا برای دریافت ویزای همراه اوکراین اقدام نمایند.

این ویزای در صورتی به متقاضیان ان ارائه می شود که فرد موردنظر به منظور تحصیل، اشتغال و یا سرمایه گذاری به اوکراین مهاجرت کند. البته  از دیگر شرایط مهاجرت به همراه خانواده می توان ازدواج با یک فرد اوکراینی را نیز در نظر گرفت. در صورتی که فردی با یکی از شهروندان اوکراینی ازدواج کند می تواند به همراه خانواده ی خود به کشور اوکراین مهاجرت نماید.

شرایط ویزای همراه  در اوکراین برای دانشجویان به چه صورت است؟

مهاجرت تحصیلی به  اوکراین یکی از مهم ترین و اصلی ترین  راه های ورود به این کشور  و بعد از ان دریافت و کسب  اقامت اوکراین می باشد و در هرسال دانشجویان بسیاری به منظور ادامه تحصیل در  مقاطع  تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام می کنند تا بتوانند در کشور اوکراین اقامت نمایند.

افرادی که  توانستند ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنند می توانند با در نظر گرفتن شرایط ویزای همراه اوکراین و ارائه مدارک زیر برای اعضای خانواده  خود ویزای همراه این کشور را  نیز کسب کنند:

  • پاسورت معتبر
  • مدارک شناسایی اعضای خانواده
  • ارائه مدارک بانکی برای اثبات توان مالی
  • سند ازدواج والدین

دانشجویان و اعضای خانواده دانشجویانی که  با وجود اهدافی تحصیلی در  دانشگاه های کشور اوکراین اقدام به مهاجرت  می کنند می توانند بعد از تمام شدن  دوره های تحصیلی اقدام به تبدیل و تغییر نوع ویزای خود کنند و سپس اقامت دائم  کشور اوکراین را کسب کنند.

متقاضیان  که از اتباع خارجی و بین المللی  باشند لازم است برای تحصیل در کشور اوکراین پذیرش دانشگاهی و ویزای تحصیلی این کشور  را داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی  از رایج ترینم روش ها برای مهاجرت به اوکراین می باشد. فرد در این روش قادر است برای درخواست  ویزای همراه برای خانواده ی خود اقدام کند  توجه داشته باشید که  این کار  بعد از کسب مجوز اقامت موقت برای فرد می باشد .

فرد مورد نظر یا متقاضی برای دریافت ویزای همراه خانواده ی خود  ابتدا لازم است فرم مورد نظر را پر کند  و مدارکی مانند پاسپورت/ مدارک شناسایی خانواده ،/ گواهی تمکن مالی و هم چنین  سند ازدواج را ارائه نماید.

نکته قابل توجه این است که  افراد فکر می کنند تنها با اخذ ویزای تحصیلی  میتوانند اقامت دائم در این کشور را داشته باشند  در حالی که متقاضی نمی تواند به صورت دائم در کشور اوکراین اقامت داشته باشد و باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ویزای  تحصیلی خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری  در اوکراین تبدیل کند.

کارت بدهی  چیست؟

کارت بدهی در واقع به حساب چک یا پس انداز شما مربووط می باشد. در هنگام خرید ، مبلغ و هزینه ای  از حساب شما کم خواهد شد. اگر با حساب کاربری خود اقدام به خرید بیشتری کنید ، از حساب کاربری خارج خواهید شد . این عمل مانند صدور چک بازپرداخت می باشد  اما تفاوت ان  این است که شخص معامله گر پرداخت می کند در حالی که گیرنده دارای  پول یا چکی نمی باشد . آرم مستر کارت  اطلاعاتی راجع به پرداخت به بازرگانان می دهد.

 

کارت اعتباری همان  خط اعتباری میی باشد که اعطای ان توسط بانکی صورت می گیرد که ان را صادر کرده است. حد اعتبار درواقع میزان موجودی اعتبار شما را تعیین می نماید، به این صورت که شما منبعی برای بازپرداخت بدهی  خود دارید. هرچقدر مقدار پول شما بیشتر باشد ، میزان موجودی اعتبار شما نیز بیشتر خواهد بود. فاکتور هایی  نیز وجود دارند که تنها  صادر کننده قادر به استفاده از ان می باشد و ان را ارائه می کند، این فاکتور ها عبارت اند از: اعتبار ، مدت کار ، درآمد ماهانه

آیا می توانم از کارت بدهی ویزا در اوکراین استفاده کنم؟
کارتهای اعتباری و بدهی (همچنین به عنوان پیش پرداخت) نیز شناخته می شوند که از مستر کارت و ویزا  معمولاً در اوکراین استفاده می شود. تنها کارت اعتباری عمده ای که در کشور ما بسیار کمیاب است و درصد کمی ممکن است  پذیرفته شود ، American Express (با نام Amex) است.

حال می خواهیم بدانیم مهاجرت کاری و شرایط دریافت ویزای همراه در اوکراین چگونه استیکی  دیگر از روش های  ممکن برای مهاجرت و اقامت در کشور اوکراین، مهاجرت کاری است. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور اوکراین  و اخذ ویزای کاری را دارند حتما باید پیشنهاد کاری از کارفرمای یک شرکت یا کمپانی معتبر اوکراینی داشته باشند و اقدامات لازم جهت اخذ ویزای بستگان و همراهان  خود را  پس از ورود به این کشور و دریافت مجوز اقامت موقت، در خواست کنند.

افرادی که قصد دارند  با دریافت ویزای کاری  کشور اوکراین وارد این کشور شوند، می توانند شرایط اداری لازم برای دریافت ویزای همراه را  برای اعضای خانواده خود طی نمایند.

ویزای همراه  اوکراین به  چه همراهانی تعلق می گیرد ؟

با وجود همسر و فرزندانی با سن کمتر از هجده  سال تعلق می گیرد و روند  درخواست تا ارائه ی  آن ممکن است چند هفته طول بکشد.برای شروع کار در کشور اوکراین متقاضی خارجی و بین المللی باید موفق شود از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کند.

کارگران خارجی می توانند برای همسران خود و فرزاندان زیر ۱۸ سال خود اقدام به کسب ویزای همراه نمایند و به همراه خانواده ی خود به اوکراین مهاجرت کنند. پس از ان می توانند اقدام به دریافت و اخذ تابعیت و اقامت در کشور اوکراین نمایند.

آیا در صورت داشتن ویزای شینگن آیا به ویزا نیاز دارم؟ ویزای شینگن یکی از معروف‌ترین انواع ویزا  است و افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند با آن مواجه شده‌اند. شینگن به مجموعه کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یکپارچه‌ای را در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود، وضع کرده‌اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و ویزای جامع و واحد موسوم به «ویزای شینگن» هستند.

مسافران خارج از منطقه‌ شینگن می‌توانند با در اختیار داشتن ویزای شینگن،  در زمان و شرایطی مشخص به هریک از کشورهایی که عضو شینگن هستند سفر کنند و درآن کشورها اقامت داشته باشند در ادامه با کشور های عضو شینگن آشنا خواهیم شد. این  نوع ویزا دارای انواع مختلفی است که بستگی به هدف سفر و مدت زمان اقامت در آن را دارد. که با توجه به انواع مختلف آن الزامی است مدارک مختلفی ارائه شود.

هنگام مسافرت ، برخی از افراد ترجیح می دهند ویزای شینگن و ورود به سیستم  آن را دریافت کرده و دریافت کنند. …آیا اوکراین عضو شینگن است؟ متأسفانه ، اوکراین بخشی از آن پیمان نیست و در حالی که چند کشور در جهان وجود دارند که ویزای شینگن را می پذیرند ، اوکراین یکی از آنها نیست. در نتیجه ، قبل از عزیمت به اوکراین باید درخواست ویزا دهید.از کشورهای  اروپایی که جزئی از منطقه شینگن نیستند عبارتند از: آلبانی ، آندورا ، ارمنستان ، آذربایجان ، بلاروس ، بوسنی و هرزگوین ، کرواسی ، قبرس ، جورجیا ، ایرلند ، کوزوو ، مقدونیه شمالی ، مولداوی ، موناکو ، مونته نگرو ، رومانی ، روسیه ، سن مارینو ، صربستان ، ترکیه ، اوکراین ، انگلستان و شهر واتیکان را می شود نام برد.

چگونه می توان اقامت دائم در اوکراین گرفت؟ می توانید جزئیات بیشتر در مورد هر یک از این مراحل را پیدا کنید. در مرحله ی اول راه اندازی یک شرکت در اوکراین است زیرا تاسیس شرکت و سرمایه گذاری و تزریق سرمایه و سصهم در آن می تواند برای کشور اوکراین از لحاظ اقتصادی پر سود باشد/در مرحله ی دوم فرد بایستی درخواست مجوز مهاجرت و در پی آن مجوز اقامت در آن کشور را ارائه دهد/ در قدم بعدی فرد باید درخواست ویزا از نوع d را داشته باشد تا در نهایت اجازه  یا ا قامت دائم به وی داده شود.
متقاضیان برای کسب ویزای کار کشور اوکراین حتما باید مدارک اصلی از جمله موارد زیر را جمع آوری کنند: همراه داشتن پاسپورت/بیمه/مدارک پزشکی/عکس /مدارک شناسایی/پرونده جهت رویت سوابق کاری/دعوت نامه ی کاری/مدارک زبان  و هم چنین مدارک تحصیلی برای  متقاضی الزامی است.

2020-12-14T12:11:20+03:30