شهر کیف اوکراین

14 1 - شهر کیف اوکراین

شهر کیف اوکراین

شهر کیف، پایتخت کشور اوکراین می باشد. این شهر  بزرگ ترین شهر  اوکراین است و با عبور رودخانه  ی دنیپر از این شهر دوبخش غربی و شرقی ایجاد شده است.مساحت این شهر بزرگ اوکراینی ۸۳۸ کیلومترمربع و طبق آمار گیری های سرشماری که در سال ۲۰۱۵ گرفته شد شهر کیف دارای جمعیتی حدود  ۲۹۰۰۹۲۰ نفر می باشد.

در شهر کیف اوکراین میانگین هوا بین سیزده تا بیست و چهار درجه سانتی گراد است. سردترین ماه های سال هم در این شهر اوکرانی، دسامبر، ژانویه و فوریه است و دمای هوا در این ماه به منفی چهار سانتی گراد هم می رسد اوج فصل گردشگری این شهر در ماه‌های مرداد و شهریور است.

در این زمان  به دلیل تعداد بالای  گردشگران پیدا کردن مکان اقامت و بلیت کمی دشوار و البته گران است. هرچند که بهمن ماه تا اردیبهشت نیز دمای هوا تا حدود زیادی مساعد است و کمتر بارشی است و اگر زمان خوبی را برای سفر به این شهر انتخاب کنید  می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی شهر لذت ببرید.


علاوه بر این ها ماه خرداد تا  ماه مهر می تواند زمان مناسبی به منظور سفر به این شهر اوکراینی باشد. در این شهر در طول سال جشنواره های متعدد و مختلفی برگزار می شود که این جشنواره ها بسیار مورد استقبال عموم قرار می گیرد. بهتر است قبل از سفر به این شهر خود را با برگزاری جشنواره های ان هماهنگ نمایید.

مردم کیف در برگزاری جشن‌ها و  جشنواره‌های گوناگون مهارت  خاصی دارند. و هرساله تلاش می کنند سنت های گذشته ی خود و برگزاری جشن ها و مناسک و رویدادهای فرهنگی در این شهر  را بسیار  با اهمیت جلوه داده  و باشکوه برگزار کنند .


در  میان معروف ترین  رویداد های فرهنگی که موجب برگزاری جشن در این شهر می شود می توان به روز کیف اشاره کرد که هر ساله جشنواره ای به مناسبت روز کیف در این شهر برگزار می شود.
این روز برای مردم کشور اوکراین و هم چنین مردم شهر کیف بسیار اهمیت دارد. مراسم و جشنواره ی این روز اکثرا به  همراه برنامه ی شعبده بازی می باشد.

هر سال از سراسر نقاط جهان هنرمندان‌، خوانندگان، دلقک ‌ها و هم چنین اهالی موسیقی به شهر کیف در اوکراین سفر می کنند تا این روز را در کنار مردمان اوکراین جشن بگیرند. جشنواره ی برگزاری  موسیقی تابستانه  هم نیز  یکی از رویداد های مشهور و محبوب اوکراین می باشد. این جشنواره نیز هرسال برگزار می شود. در این جشنواره می‌توان انواع موسیقی  های محلی، جاز و کلاسیک را گوش نمود.


از دیگر رویدادهای  مهم و محبوب  فرهنگی شهر کیف، جشنواره ی بین‌المللی ای می باشد که به منظور  فیلم«‌مولودیست» برگزار می شود.
این جشنواره یک  از قدیمی‌ترین جشنواره ‌ها می باشد و بسیار مورد محبوبیت مردم جهان می باشد. به علت اهمیت بالای این جشنواره  فدراسیون جهانی و تهیه‌کنندگان ان را مدیریت وبرگزار می کنند. این جشنواره با این هدف برگزار می شود که سینمای حرفه‌ای  را در بین مردمان ترویج دهد  به همین دلیل به همراه برگزاری این جشنواره کارگاه های اموزشی نیز برگزار می شود.

قبل از موجودیت اوکراین و روسیه به شکل گسترده کیف شهری برای زندگی بود. شهر کیف با قامتی بلند در تمام طول تاریخ و مناظر بسیار زیبا و طبیعی آن نظر هر فرد گردشگری  را به خود جلب می نماید. این شهر تمدن هایی همچون اسلاو شرقی را رشد داده است گرچه بازسازی‌های مدرن که به طور  گسترده  انجام شده اجازه نمی دهد چهره ی کهن و سنتی شهر را تشخیص دهید اما واقعیت این است که کیف سرد و گرم روزگار را چشیده است. و دوران های مختلفی از تاریخ را به خود دیده است. شهری که در طول یک دهه، صحنه  وقوع دو انقلاب بوده است  یک شهر زنده و پویا محسوب می‌شود.  با وجود معماری جذاب ترکیبی جاذبه‌های تاریخی شهر اندک  شده است.

با این حال، همین تعداد اندک از نمای تاریخی هم ارزش بازدید را دارد. از سوی دیگر در خیابان‌های قدیمی شهر کیف  می‌توانید  فرهنگ عامه ی اوکراین را بیایبد در کلیساهای  چشمگیر و با شکوه قدم بزنید و از میراث جهانی یونسکو بازدید کنید. شهر کیف در اوکراین دارای مناطق و مناظر گردشگری بسیار زیبا می باشد. برخلاف اینکه مردم ااوکراین به زبان انگلیسی تسلط ندارند اما بسیار مهمان ‌نوازهستند و گردشگران را بسیار دوست دارند و رفتاری صمیمانه در برخورد با ان ها از خود نشان می دهند.

 هم چنین چشم اندازی و پرس و جو  نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آن ها از جمله نیاز هایی می باشد که مسافران گردشگر  باید در اختیار داشته باشند. در سال‌های اخیر با رونق صنعت گردشگری در شهر بر تعداد هتل‌ها  در این شهر نیز افزوده شد  و هتل های مناسبی مانند آلفاویتو و اوپراکیف تاسیس شد

 

بهترین زمان سفر به کیف فصل شلوغ گردشگری در کیف، جولای و آگوست است؛ زمانی که گردشگران از سراسر دنیا به این شهر سفر می‌کنند. از ماه مه تا سپتامبر بهترین زمان برای سفر به کیف است. البته لازم است  در نظر داشته باشید که در فصل زمستان  فعالیت ‌های تفریحی و هم چنین ورزش ‌های زمستانی مثل اسکی و … در دسترس گردشگران قرار دارد. به همین علت بهترین زمان می تواند متناسب با سبیقه ی شما باشد . در حقیقت شهر کیف در اوکراین از جمله شهرهایی می باشد که در هر فصلی مناسب سفر می باشد.

 

هتل های زیادی با طیف قیمتی متنوع در سطح این شهر وجود دارد که خیال شما را بابت اقامت راحت نگه می دارد. بسیاری بر این باور هستند که برای اقامت در کشورهای خارجی هاستل ها گزینه های بهتری نسبت به هتل ها هستند، شاید این این باور از نظر هزینه درست باشد، اما خوب امکانات و امنیتی که هتل می تواند در اختیار مسافران در کشور غریب قرار دهد با هاستل اصلا قابل مقایسه نیست

توجه شود که حتما در اماکن تفریحی و شلوغ که می روید حواستان به وسایل ارزشمند و کیف مدارکتان باشد.در اکثر اماکن کیف، از جمله ایستگاه های مترو و کافه ها و رستوران ها، اینترنت رایگان وجود دارد. و دراختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد.

 
2020-12-14T12:14:16+03:30